Man gøres klar til kamp Nykøbing F. KarateCenter
SydhavsPokalen
Der kæmpes

Gå til hovedmenuen

 

Resultater 2008

 

  Guld Sølv Bronze Bronze
Holdkata indtil 13 år Brians´s Piger Nykøbing F. KarateCenter Team Greve Greve Karate Itosukai Dragør Raj Itosukai, Dragør Sokero Nykøbing F. KarateCenter
Holdkata ungdom 14 - 15 år Rebecca, Emilie, Maria Nykøbing F. KarateCenter Køge Ninjas Køge Karate Klub        
Holdkata seniorer +18 år Alex, Bo, Andreas Nykøbing F. KarateCenter Ann-Katrine, Pernille, Louise Nykøbing F. KarateCenter        
Holdkata master +35 år Robert, John, Conny Nykøbing F. KarateCenter            
Piger indtil 9 år Emma Krogh Saiko Odense Anne Petersen Saiko Odense Sofie Landsberger Gentofte Karate Klub Josefine Heyde København Karate klub
Drenge indtil 9 år Rasmus Torp Gentofte Karate Klub Niels Grønlund Jørgensen Itosukai, Dragør Omar Taha Køge Karate Klub Benjamin Sommervoll Gentofte Karate Klub
Piger 10 år, 10. kyu - 5. ho Alma Zeelia Djale Nykøbing F. KarateCenter Mathilde Steffensen Nykøbing F. KarateCenter Emma Olsen Køge Karate Klub Sophie Danty Rügge Køge Karate Klub
Piger 10 år, 5. kyu - 1. kyu Emma Arenshøj Nykøbing F. KarateCenter Michelle Hansson Nykøbing F. KarateCenter Jasmine Hansen København Karate klub    
Piger 10 år, åben klasse Alma Zeelia Djale Nykøbing F. KarateCenter Emma Arenshøj Nykøbing F. KarateCenter Emma Olsen Køge Karate Klub Michelle Hansson Nykøbing F. KarateCenter
Drenge 10 år, 10. kyu - 5. ho Dennis Luiseng Nykøbing F. KarateCenter Magnus Bøgely Silkeborg Karate Klub Patrick Clausen Vordingborg Karateklub Emil Hansen Nykøbing F. KarateCenter
Drenge 10 år, 5. kyu - 1. kyu Jonas Andersen Itosu Kai Bosatsu Hayden Pettiford Gentofte Karate Klub William Heyde København Karate klub Nima Kazemkhani København Karate klub
Drenge 10 år, åben klasse Jonas Andersen Itosu Kai Bosatsu William Heyde København Karate klub Nima Kazemkhani København Karate klub Magnus Bøgely Silkeborg Karate Klub
Piger 11 år, 10. kyu - 5. ho Dea Teut Nykøbing F. KarateCenter Johanna Ruprecht Roskilde Karateskole Cecilie Mathiasen Roskilde Karateskole Maria Paepke Nykøbing F. KarateCenter
Piger 11 år, 5. kyu - 1. kyu Frederikke Madsen Nykøbing F. KarateCenter Frida Posborg Sax-Karatecenter Laura Wulff Kampmann Gentofte Karate Klub Frederikke Dandanell Peters Gentofte Karate Klub
Piger 11 år, åben klasse Frederikke Madsen Nykøbing F. KarateCenter Dea Teut Nykøbing F. KarateCenter Johanna Ruprecht Roskilde Karateskole Caroline Dalgård Itosukai, Dragør
Drenge 11 år, 10. kyu - 5. ho Casper Grynfeld Nykøbing F. KarateCenter Lewis Collins Nykøbing F. KarateCenter        
Drenge 11 år, 5. kyu - 1. kyu Andreas Ekkert Itosukai, Dragør Christian Bennike Gentofte Karate Klub Rasmus Emborg Itosu Kai Bosatsu Kaare Vincent Jørgensen Roskilde Karateskole
Drenge 11 år, åben klasse Andreas Ekkert Itosukai, Dragør Christian Dalgård Itosukai, Dragør Rasmus Emborg Itosu Kai Bosatsu Kaare Vincent Jørgensen Roskilde Karateskole
Piger 12 år, 10. kyu - 5. ho Nicole Isaksen Sax-Karatecenter Viktoria Hofmann-King Nykøbing F. KarateCenter Maria Louise Antonius Nykøbing F. KarateCenter Anisa Iqbal København Karate klub
Piger 12 år, 5. kyu - 1. kyu Rikke Linck Itosukai, Dragør Natalie Josephsen Nykøbing F. KarateCenter Maria Sølvhøj Vordingborg Karateklub Natalie Skaarup Nykøbing F. KarateCenter
Piger 12 år, åben klasse Natalie Skaarup Nykøbing F. KarateCenter Natalie Josephsen Nykøbing F. KarateCenter Cecilie Steen Jensen Nykøbing F. KarateCenter Sandra Carstensen Køge Karate Klub
Drenge 12 år, 10. kyu - 5. ho Robert Kivac Nykøbing F. KarateCenter Frederik Grønberg København Karate klub Lasse Larsen Vordingborg Karateklub Magnus Steffensen Nykøbing F. KarateCenter
Drenge 12 år, 5. kyu - 1. kyu Johannes Samsom Itosukai, Dragør Nikolai L Petersen Roskilde Karateskole Christian Sørensen Asia Sport Center Claes Kiilerich Greve Karate
Drenge 12 år, åben klasse Johannes Samsom Itosukai, Dragør Nikolai L Petersen Roskilde Karateskole Mario Rosenvold Greve Karate Claes Kiilerich Greve Karate
Piger 13 år, 10. kyu - 5. ho Camilla Hartmann Andreasen Musashi Sophie-Amalie Nielsen Vordingborg Karateklub        
Piger 13 år, 5. kyu - 1. kyu Emilie Larsen Nykøbing F. KarateCenter Sif Bay Greve Karate Cecilie Brandt København Karate klub Maria Kjeldsen Asia Sport Center
Piger 13 år, åben klasse Emilie Larsen Nykøbing F. KarateCenter Maria Kjeldsen Asia Sport Center Cecilie Frederiksen Yujo-Kai Camilla Hartmann Andreasen Musashi
Drenge 13 år, 10. kyu - 5. ho Jon Stadil Palm Gentofte Karate Klub Nicolai Lose Nykøbing F. KarateCenter Rasmus Billstrøm Gentofte Karate Klub    
Drenge 13 år, 5. kyu - 1. kyu Mike Gosvig Greve Karate Jakob Dersch København Karate klub Luca Huelle Nykøbing F. KarateCenter Simon Poulsen Saiko Odense
Drenge 13 år, åben klasse Kristin Andersen Solrød Karate Klub Luca Huelle Nykøbing F. KarateCenter Nicklass Pagh Nykøbing F. KarateCenter Mikkel Kristoffersen Nykøbing F. KarateCenter
Piger 14 - 15 år, 10. kyu - 5. ho Kharda Basir Sax-Karatecenter Rikke Pedersen Nykøbing F. KarateCenter        
Piger 14 - 15 år, 5. kyu - 1. kyu Tatjana M Nielsen Roskilde Karateskole Stine Dølby Itosukai, Dragør Sarah Petersen Greve Karate Tenna Løje Sax-Karatecenter
Piger 14 - 15 år, åben klasse Maria Hansson Nykøbing F. KarateCenter Rebecca Skov Nykøbing F. KarateCenter Anna Wolf Nykøbing F. KarateCenter Stine Dølby Itosukai, Dragør
Drenge 14 - 15 år, 5. kyu - 1. kyu Jonathan Overgaard Mayer Gentofte Karate Klub Nick Nordahl Saiko Odense Daniel Wesch Helal Itosukai, Dragør Martin Hansson Nykøbing F. KarateCenter
Drenge 14 - 15 år, åben klasse Christopher Rohde Skotte Itosukai, Dragør Dmitro Karauch Nykøbing F. KarateCenter Lasse Liliegreen Nykøbing F. KarateCenter Martin Hansson Nykøbing F. KarateCenter
Piger 16 - 17 år, 5. kyu - 1. kyu Antonia Huelle Nykøbing F. KarateCenter Michelle Hansen Ringsted Karateskole Anja Kivac Nykøbing F. KarateCenter    
Piger 16 - 17 år, åben klasse Pernille Hansen Roskilde Karateskole Antonia Huelle Nykøbing F. KarateCenter Fie Hansen Nykøbing F. KarateCenter Louise Larsson København Karate klub
Drenge 16 - 17 år, 5. kyu - 1. kyu Kristen Mikkel Katborg Asia Sport Center Mathias Mathiasen Roskilde Karateskole Patrick Knapmann Køge Karate Klub Rune Afkjær Itosukai, Dragør
Drenge 16 - 17 år, åben klasse Andreas Millarch Nykøbing F. KarateCenter Kristen Mikkel Katborg Asia Sport Center Rune Afkjær Itosukai, Dragør Magnus Andersen Nykøbing F. KarateCenter
Piger juniorer 18 - 20 år, åben klasse Ann-Katrine Kristensen Nykøbing F. KarateCenter Frederikke Nielsen København Karate klub Mette Sloth Nonboe Nykøbing F. KarateCenter Camilla Christiansen Solrød Karate Klub
Drenge juniorer 18 - 20 år, 10. kyu - 1. Kyu Dennis Magnussen Greve Karate Malte Elvers Gentofte Karate Klub        
Drenge juniorer 18 - 20 år, åben klasse Bo Liliegreen Nykøbing F. KarateCenter Kenny Rasmussen Solrød Karate Klub Dennis Magnussen Greve Karate    
Kvinder +18 år, 10. kyu - 5. ho Mette Vagtborg København Karate klub Katarina Laumann Itosu Kai Bosatsu        
Kvinder +18 år, 5. kyu - 1. kyu Camilla Christiansen Solrød Karate Klub Signe G. Nielsen København Karate klub Tilde Jordal København Karate klub    
Kvinder +18 år, åben klasse Ann-Katrine Kristensen Nykøbing F. KarateCenter Varaporn Poorisrisak Shotokan Karate Akademi Mette Sloth Nonboe Nykøbing F. KarateCenter Ann Prevost Itosukai, Dragør
Mænd +18 år, 5. kyu - 1. kyu Dennis Magnussen Greve Karate Nikolaj Matins Vordingborg Karateklub Thor Jørgensen København Karate klub Signe G. Nielsen København Karate klub
Mænd +18 år, åben klasse Bo Liliegreen Nykøbing F. KarateCenter Michael Nielsen Nykøbing F. KarateCenter Lars Henriksen Saiko Odense Alexander Egeberg Nykøbing F. KarateCenter
Kvinder master 10. - 1. kyu +35 Tina Mortensen Gentofte Karate Klub Mette Stensgaard Jørgensen Gentofte Karate Klub Mette Vagtborg København Karate klub Helle Lindhart Østerbro Karate Skole
Mænd master 10. - 1. kyu +35 Thor Jørgensen København Karate klub Jan Jørgensen København Karate klub Christian Landsberger Gentofte Karate Klub Torben Bærndt København Karate klub
Kvinder master +35, åben klasse Conny Kristensen Nykøbing F. KarateCenter Malene Kirkeby Solrød Karate Klub Ann Prevost Itosukai, Dragør Daniella Jørgensen Østerbro Karate Skole
Mænd master +35, åben klasse Ole Emborg Itosu Kai Bosatsu Thor Jørgensen København Karate klub Torben Bærndt København Karate klub    
SydhavsPokal Mester 10.-5. ho Jon Stadil Palm Gentofte Karate Klub Alma Zeelia Djale Nykøbing F. KarateCenter Rasmus Torp Gentofte Karate Klub Camilla Hartmann Andreasen Musashi
SydhavsPokal Mester 5. kyu-1. kyu Emilie Larsen Nykøbing F. KarateCenter Andreas Ekkert Itosukai, Dragør Rikke Linck Itosukai, Dragør Mike Gosvig Greve Karate
SydhavsPokal Mester Åben Pernille Hansen Roskilde Karateskole Jonas Andersen Itosu Kai Bosatsu Christopher Rohde Skotte Itosukai, Dragør Frederikke Madsen Nykøbing F. KarateCenter

 

 

Sidst opdateret den: 15-06-2009

Goju Ryu