Man gøres klar til kamp Nykøbing F. KarateCenter
SydhavsPokalen
Der kæmpes

Gå til hovedmenuen

 

Resultater 2009

Se resultater for 2007 2008

  Guld   Sølv   Bronze      
Kata piger Kyu til 9 år Alberte Buch Køge Karate Klub Nicoline Bubandt Arenberg Møns KarateKlub Nina Østergaard Køge Karate Klub Sofie Landsberger Gentofte Karate Klub
Kata piger Kyu 10 år Marie Wildenrath Solrød Karate Klub Emma Thi Møns KarateKlub Emma Krogh Hansen Saiko Odense Anne Frydensberg Petersen Saiko Odense
Kata piger Kyu 11 år Emma Arenshøj Nykøbing F. KarateCenter Frederikke Bjerring Itosu-Kai Dragør Mathilde Rau Solrød Karate Klub Michelle Hansson Nykøbing F. KarateCenter
Kata piger Kyu 12 år Caroline Dalgård Itosu-Kai Dragør Emma Kunov Solrød Karate Klub Cecilie Grubb Jensen Solrød Karate Klub Laura Wulff Kampmann Gentofte Karate Klub
Kata piger Kyu 13 år Rikke Linck Itosu-Kai Dragør Freja Sofie Katborg Asia Sport Center Julie M. Sørensen Køge Karate Klub Aileen Sprenger Gentofte Karate Klub
Kata piger Kyu 14 - 15 år Tatjana Nielsen Roskilde Karateskole Maria Kjeldsen Asia Sport Center Rasmine Pedersen Vordingborg Karate Klub Sita Hviid Qvistgaard Roskilde Karateskole
Kata drenge Kyu til 9 år Victor Søndergaard Itosu-Kai Dragør Oscar Bay Roskilde Karateskole Malte Suhr Lauridsen Solrød Karate Klub Max Kold Køge Karate Klub
Kata drenge Kyu 10 år Casper Bruun Rasmussen Solrød Karate Klub Kean Ottesen Nykøbing F. KarateCenter Andreas Brendstrup Roskilde Karateskole Luca Storm Shuri-ryu København
Kata drenge Kyu 11 år Nikolaj Lund Gladsaxe Karate Klub Lucas Hvaløse Jakobsen Solrød Karate Klub Toke Poulsen Seiki Karate-Do Kai Nima Kazemkhani København Karateklub
Kata drenge Kyu 12 år Christian Bennike Gentofte Karate Klub Emil Folmer Roskilde Karateskole Christian Dalgård Itosu-Kai Dragør Kaare V. Jørgensen Roskilde Karateskole
Kata drenge Kyu 13 år Andreas Ekkert Itosu-Kai Dragør Johannes Samsom Itosu-Kai Dragør Robert Kivac Nykøbing F. KarateCenter Nicolai Juel Mauritzen Gilleleje Karateklub
Kata dreng Kyu 14 - 15 år Nicklas Pagh Nykøbing F. KarateCenter Jacob Dersch København Karateklub Simon Poulsen Saiko Odense Daniel Wesch Helal Itosu-Kai Dragør
Piger åben til 9 år Alberte Buch Køge Karate Klub Olivia Kirstine Redanz Gentofte Karate Klub Signe Emborg Bosatsu simone s. W. Rasmussen Roskilde Karateskole
Piger åben 10 - 11 år Frederikke Bjerring Itosu-Kai Dragør Emma Arenshøj Nykøbing F. KarateCenter Marie Wildenrath Solrød Karate Klub Alma Zelia Djale Nykøbing F. KarateCenter
Piger åben 12 -13 år Frederikke B. Madsen Nykøbing F. KarateCenter Cecilie Jensen Nykøbing F. KarateCenter Nathlie Skaarup Nykøbing F. KarateCenter Cecilie Grubb Jensen Solrød Karate Klub
Piger kadetter åben Josefine Bonde Nykøbing F. KarateCenter Cecilie Bjerring Itosu-Kai Dragør Bjørg Buch Køge Karate Klub Frederikke hansen Nykøbing F. KarateCenter
Piger juniorer åben Anna Wulf Nykøbing F. KarateCenter Maria Hansson Nykøbing F. KarateCenter Nicole Prevost Itosu-Kai Dragør Antonia Huelle Nykøbing F. KarateCenter
Kvinder seniorer åben Anne Sofie G. Sørensen Århus Shuri Ryu Karate Nicole Prevost Itosu-Kai Dragør Frederikke Nielsen København Karateklub Fie Porsmose Nykøbing F. KarateCenter
Kvinder master åben Ann Prevost Itosu-Kai Dragør Elsebeth Nielsen Roskilde Karateskole Bente Teut Nykøbing F. KarateCenter    
Drenge åben til 9 år Malte Suhr Lauridsen Solrød Karate Klub Max Kold Køge Karate Klub Oscar Bay Roskilde Karateskole Jonas Farah Bosatsu
Drenge åben 10 - 11 år Benjamin Sommervoll Gentofte Karate Klub Nikolaj Lund Gladsaxe Karate Klub Nima Kazemkhani København Karateklub Kean Ottesen Nykøbing F. KarateCenter
Drenge åben 12 -13 år Johannes Samsom Itosu-Kai Dragør Emil Folmer Roskilde Karateskole Lasse Collins Roskilde Karateskole Albert Joe Jensen Gentofte Karate Klub
Drenge kadetter åben Christopher Rohde Itosu-Kai Dragør Jonathan Overgaard Mayer Gentofte Karate Klub Janek Sprenger Gentofte Karate Klub Jon Stadil Palm Gentofte Karate Klub
Male juniors open Andreas Millarch Nykøbing F. KarateCenter Thomas Noringriis Bosatsu Nick Nordahl Saiko Odense Steven Ackermann Køge Karate Klub
Male seniorer open Hanning Høegh Solrød Karate Klub Tejs Damkjær Itosu-Kai Dragør Bo Liliegreen Nykøbing F. KarateCenter Nicky Heindrich Gladsaxe Karate Klub
Mænd master åben Bjarne Gram Bosatsu Lasse Wiberg Itosu-Kai Dragør Per Bjerring Itosu-Kai Dragør Henrik Monson Køge Karate Klub
Holdkata ungdom Dragør CFC Itosu-Kai Dragør Roskilde 1. nikolai-Kaare-Lasse Roskilde Karateskole GKK1 Gentofte Karate Klub Dragør RAJ Itosu-Kai Dragør
Holdkata juniorer Jose - Anna - Frede Nykøbing F. KarateCenter Roskilde 2. Tatjana-Aleksander-Søren Roskilde Karateskole The crazy katatrio Nykøbing F. KarateCenter    
Team kata seniorer H - Andreas Alexander Bo Nykøbing F. KarateCenter København Karateklub 1 København Karateklub Stig - Daniel - Cun Nykøbing F. KarateCenter Team Køge Køge Karate Klub
Sydhavspokal Mester Kyu Tatjana Nielsen Roskilde Karateskole Andreas Ekkert Itosu-Kai Dragør Emma Arenshøj Nykøbing F. KarateCenter Casper Bruun Rasmussen Solrød Karate Klub
Sydhavspokal Mester Åben Hanning Høegh Solrød Karate Klub Frederikke B. Madsen Nykøbing F. KarateCenter Christopher Rohde Itosu-Kai Dragør Anna Wulf Nykøbing F. KarateCenter

 

 

 

Sidst opdateret den: 15-06-2009

Goju Ryu