Man gøres klar til kamp Nykøbing F. KarateCenter
SydhavsCup 2006, 30. september
Kataen er i fuld gang

Gå til hovedmenuen

Medaljerne

Resultater 2006

 

Kategori GULD SØLV Bronze
A Piger 7-9 år 10. - 6. kyu Frederikke Bjerring Itosu-Kai Dragør Michelle Hansson Nykøbing KarateCenter Kirstine Kiilerich GreveKarate Alberte Jensen GreveKarate
Ab Piger 10-11 år 10. - 6. kyu Michala Wenzell Gladsaxe karate klub Anna F. Hansen Roskilde karate skole Amalie Bertram Kofukan Abla Moualla København karate klub
B Piger 7-11 år 5. - 3. kyu Helena Rønnebæk Bosatsu Frederikke Madsen Nykøbing KarateCenter Sif Bay Roskilde karate skole Silja Jensen Gladsaxe karate klub
C Piger 7-11 år 2. kyu - dan Seda Yüksel Ishøj karate klub Cecilie Bjerring Itosu-Kai Dragør Marina Magnusson København karate klub    
D Piger 12-14 år 10. - 6. kyu Sarah Ingemansen Silkeborg Josephine Bonde Jessen Sakskøbing Trine Løje Sakskøbing Tenna Løje Sakskøbing
E Piger 12-14 år 5. - 3. kyu Nicole Prevost Itosu-Kai Dragør Antonia Huelle Nykøbing KarateCenter Michelle Jensen Gladsaxe karate klub Agnete Madsen Gladsaxe karate klub
F Piger 12-14 år 2. kyu - dan Malene Kristensen Nykøbing KarateCenter Maria Hansson Nykøbing KarateCenter Anna Wulf Nykøbing KarateCenter Ragnhild Lemmeke København karate klub
G Piger 15-17 år 10. - 5. kyu Christina Skjærup Nykøbing KarateCenter Dina Kjøng Yujo-Kai Karate Do        
H Piger 15-17 år 4. kyu - dan Louise Michelsen Nykøbing KarateCenter Ann-Katrine Kristensen Nykøbing KarateCenter Tanja Midtgaard Itosu-Kai Dragør Kristine Jørgensen Nykøbing KarateCenter
I Drenge 7-9 år 10. - 6. kyu Lukas Ekkert Itosu-Kai Dragør Kaare Vincent Jørgensen Roskilde karate skole William Heyde København karate klub Erik Dahm Køge
Ib Drenge 10-11 år 10. - 6. kyu Lucas Frese GreveKarate Jakob Dersch København karate klub Rasmus Østerbye GreveKarate Frederik Koch GreveKarate
J Drenge 7-11 år 5. - 3. kyu Christian Pedersen Ølstykke Shotokan Mike G. Nielsen Roskilde karate skole Claes Kiilerich GreveKarate Jonas Andersen Bosatsu
K Drenge 7-11 år 2. kyu - dan Kristian Andersen Solrød karate klub Thor Biering Rohdin København karate klub Omar Hajir København karate klub    
L Drenge 12-14 år 10. - 6. kyu Nick Nordahl Saiko Odense Victor Andersen Kofukan Luca Kirketerp Kofukan Younes Chourale København karate klub
M Drenge 12-14 år 5. - 3. kyu Emil Røper Ishøj karate klub Fredrik Pedersen Kentokukai Christian Bech Holm Gladsaxe karate klub Rasmus Knudsen Saiko Odense
N Drenge 12-14 år 2. kyu - dan Christopher Rohde Itosu-Kai Dragør Andreas Millarch Nykøbing KarateCenter Dima Karauch Nykøbing KarateCenter Pelle Andersen Allerød Karate Dojo
O Drenge 15-17 år 10. - 5. kyu Robert Schallert Rønde karateklub Anders Melcke Sakskøbing Andre Christiansen Sakskøbing Jonas D. Christiansen Kofukan
P Drenge 15-17 år 4. kyu - dan Thomas Elsgaard Ishøj karate klub Kenny Larsen Allerød Karate Dojo Hjalte Bach Nykøbing KarateCenter Andreas Due Otto Gladsaxe karate klub
1 Piger 10-11 år 10. - 6. kyu - Amany El-Habet Kentokukai Michala Wenzell Gladsaxe karate klub Tamara Jørgensen Gladsaxe karate klub Lærke C. Janken Gladsaxe karate klub
1b Piger 10-11 år 10. - 6. kyu + Veronika Wisniewski Kofukan Gitte K. H. Andersen Ulfborg karateklub Hannah Lundsgaard Kofukan Lærke Pilgaard Ulfborg karateklub
2 Piger 10-11 år 5. kyu - dan Monica Troelsen Gentofte karate klub Cecilie Bjerring Itosu-Kai Dragør Klara Posborg Sakskøbing Frida Posborg Sakskøbing
3 Piger 12-14 år 10. - 6. kyu Stine Dølby Itosu-Kai Dragør Maria Guldager Roskilde karate skole Camilla Pilgaard Ulfborg karateklub Mette Tarp Jørgensen Kofukan
4 Piger 12-14 år 5. kyu - dan - Tania Kristensen GreveKarate Michelle Jensen Gladsaxe karate klub Clara Lemmeke København karate klub Rebecca Skov Nykøbing KarateCenter
4b Piger 12-14 år 5. kyu - dan + Nicole Prevost Itosu-Kai Dragør Nadia Jørgensen Gladsaxe karate klub Nina Devantier København karate klub Natascha Guldbrandsen Gladsaxe karate klub
5 Piger 15-17 år 10. kyu - dan Louise Felsholdt Allerød Karate Dojo Louise Michelsen Nykøbing KarateCenter Anette Rasmussen Ølstykke Shotokan Pernille Elsgaard Ishøj karate klub
6 Drenge 10-11 år 10. - 6 kyu - Lucas Frese GreveKarate Frederik Koch GreveKarate Mads Sørensen Itosu-Kai Dragør Andreas Katsimigas Rødovre karate skole
6b Drenge 10-11 år 10. - 6 kyu + David Bertrand Ishøj karate klub Martin Smits Stenløse karateklub Karl Johan Nielsen Silkeborg Lawand Namo Bosatsu
7 Drenge 10-11 år 5. kyu - dan Christian Pedersen Ølstykke Shotokan Andreas Elsgaard Ishøj karate klub Kristian Andersen Solrød karate klub Benjamin Egelund-Müller Gentofte karate klub
8 Drenge 12-14 år 10. - 6. kyu - Mads Svendsen Kofukan Rasmus S. Jørgensen Ulfborg karateklub Rasmus Vestergaard Stenløse karateklub Nicolai Hansen Kofukan
8b Drenge 12-14 år 10. - 6. kyu + Kennie Hansen Kofukan Christian Olsvig Kofukan Luca Kirketerp Kofukan Micki Toft GreveKarate
9 Drenge 12-14 år 5. kyu - dan - Alexander Heilstrup GreveKarate Henrik Krüger Jensen GreveKarate Simon Hartkopp Karslunde karate Emil Røper Ishøj karate klub
9b Drenge 12-14 år 5. kyu - dan + Christian Bech Holm Gladsaxe karate klub Victor Börjesson Centrum KK, Sverige Patrick G. Christensen Ishøj karate klub Oliver Palqvist Bushido Karate Sverige
10 Drenge 15-17 år 10.-4.kyu Jonas D. Christiansen Kofukan Rasmus B. Hansen GreveKarate Ulrik Oppenlænder Taifu Mikkel Kronvold Stenløse karateklub
11 Drenge 15-17 år 3. kyu-dan - Anis Maatoug Ishøj karate klub Casper Phillip GreveKarate Jonas Pallesen Allerød Karate Dojo Alexander Dyreborg Itosu-Kai Dragør
11b Drenge 15-17 år 3. kyu-dan + Thomas Elsgaard Ishøj karate klub Andreas Due Otto Gladsaxe karate klub Mikkel Svendsen Kofukan Mahmoud Tawfieg Nykøbing KarateCenter

 

Sidst opdateret den: 12-08-2007

Goju Ryu