Man gøres klar til kamp Nykøbing F. KarateCenter
SydhavsCup 2005
Kataen er i fuld gang

Gå til hovedmenuen

Medaljerne

Resultater 2005

 

  Guld Sølv Bronze
Piger 7-11 år 10. - 6. kyu Frida Posborg Sakskøbing Mette Tarp Jørgensen Kofukan Louise Hansen Sakskøbing Helena Jessen Bosatsu
Piger 7-11 år 5. - 3. kyu Seda Yuksel Ishøj Pernille Jonsson Allerød Bjørg Buch Køge Silja Jensen Gladsaxe
Piger 7-11 år 2. kyu - dan Anne Schouw Solrød Sissel abel Roskilde 2 Mikala Mul København    
Piger 12-14 år 10. - 6. kyu Helene Olsen Nykøbing Ida Aarup Nykøbing Tania Kristensen Greve Cecilie Storch Sakskøbing
Piger 12-14 år 5. - 3. kyu Nicole Prevost Dragør Antonia Huelle Nykøbing Sarah Geertsen Nykøbing Louise Hylland Køge
Piger 12-14 år 2. kyu - dan Camilla Ringsing Nykøbing Maria Hansson Nykøbing Malene Kristensen Nykøbing Clara Lemmeke København
Piger 15-17 år 10. - 5. kyu Michelle Skovhave Møn Ceylan Ozdemir Ishøj Christina Olsen Nykøbing Stine Pedersen Nykøbing
Piger 15-17 år 4. kyu - dan Louise Michelsen Nykøbing Ann-Katrine Kristensen Nykøbing Kirstine Lind Solrød Rikke Rossing Nykøbing
Drenge 7-11 år 10. - 8. kyu Emil Folmer Roskilde Frederik Eriksson Sakskøbing Frederik Koch Greve Jakob Dersch København
Drenge 7-11 år 7. - 6. kyu Jonas Andersen Bosatsu Alexander Fairbrother Nykøbing Sebastian Lambek Dragør Mads Thomsen Kofukan
Drenge 7-11 år 5. - 3. kyu Magnus Stagaard Ishøj Martin Hansson Nykøbing Bertil Cordes Dragør Emil Røper Ishøj
Drenge 7-11 år 2. kyu - dan Christopher Rohde Dragør Casper Tonnesen Roskilde Lasse Liliegreen Nykøbing Jannick Jessen Bosatsu
Drenge 12-14 år 10. - 8. kyu Alexander Heilstrup Greve Frederik Rokkjær Bosatsu Sebastian Bruhn Bosatsu Rajkumar Jogoo Taifu Helsinge
Drenge 12-14 år 7. - 6. kyu Rasmus Jung Greve Lars Tarp Jørgensen Kofukan Johnny Buntzen Musashi Jonas Dyrued Christiansen Kofukan
Drenge 12-14 år 5. - 3. kyu Alexander Bjørn Hansen Solrød Binh Tan Nguyen Ishøj Jonas Lauritsen Saiko Odense Christian Bentsen Nykøbing
Drenge 12-14 år 2. kyu - dan Emil Vøhlert Solrød Andreas Lind Geertsen Solrød Mike Bjerregaard Solrød Andreas Millarch Nykøbing
Drenge 15-17 år 10. - 5. kyu Mick Skovhave Møn Mikkel Kofod Nørgård Århus Kenneth Berle Kofukan Besart Ujkani Nykøbing
Drenge 15-17 år 4. kyu - dan Bo Liliegreen Nykøbing Kenny Bruun Rasmussen Solrød Ilmi Useinovski Brøndby Qui Hong Lu Saiko Odense

 

Kumite

               
Piger 10-11 år 10. - 6. kyu Klara Posborg Sakskøbing Mette Tarp Jørgensen Kofukan Emma H. Miltersen Århus Asli Fangase Ishøj
Piger 10-11 år 5. kyu - dan Anne Schouw Solrød Mikala Mul København Sandra Carstensen Køge Seda Yuksel Ishøj
Piger 12-14 år 10. - 6. kyu Kia Kisum Ølstykke Tania Kristensen Greve Yasemin Ozer Ishøj louise Hessellund Roskilde
Piger 12-14 år 5. kyu - dan Abigail Mendes Brøndby Carina Hansen Greve Michelle Jensen Gladsaxe Camilla Lodsborg Solrød
Piger 15-17 år 10. kyu - dan Martina Krüger Allerød Jeanne Petersen Solrød Ditte Deleuran Saiko Odense Tina Jacoby Solrød
Drenge 10-11 år 10. - 6 kyu Tobias Donovan Brøndby Frederik Grony Sakskøbing Casper Pedersen Kofukan Frederik Eriksson Sakskøbing
Drenge 10-11 år 5. kyu - dan Emil Røper Ishøj Magnus Stagaard Ishøj Jannick Jessen Bosatsu Christopher Rohde Dragør
Drenge 12-14 år 10. - 8. kyu Hadi Al-Alimimi Brøndby Alexandre Juhl Musashi Emil Overgaard Gladsaxe Niklas Jensen Greve
Drenge 12-14 år 7. kyu - 6. kyu Rasmus Jung Greve Lars Tarp Jørgensen Kofukan Mads Fældby Kofukan Michael Bæk Esbjerg
Drenge 12-14 år 5. kyu - 4. kyu Jannik Larsen Stenløse Ulrik Oppenlænder Taifu Helsinge Nick Andersen Gladsaxe Rasmus Knudsen Saiko Odense
Drenge 12-14 år 3. kyu - dan Alex Kjældmand Ølstykke Magnus Andersen Nykøbing Thomas Rasmussen Solrød Mike Bjerregaard Solrød
Drenge 15-17 år 10.-4.kyu -70 Niklas Bjuring Esbjerg Simon Hall Saiko Odense Alexander Klitholm Gladsaxe Patrick Friis Herfølge
Drenge 15-17 år 3. kyu-dan -70 Erik-Arnau Solrød Noureddine Bouloum Ishøj Anis Maatoug Ishøj Emil Lüth Bosatsu
Drenge 15-17 år 10.-4. kyu +70 Rasmus Blinge Hansen Greve Dennis Magnussen Greve Loui Svendsen Møn Dennis Hansen Nakskov
Drenge 15-17 år 3. kyu-dan +70 Bo Liliegreen Nykøbing Lauge Nielsen Asia Sport Mikkel Svendsen Kofukan Mahmoud Tawfieg Nykøbing

Sidst opdateret den: 15-05-2006

Goju Ryu