Man gøres klar til kamp Nykøbing F. KarateCenter
SydhavsCup 2004
Kataen er i fuld gang

Gå til hovedmenuen

Medaljerne

Resultater 2004

 

Kategori Guld Sølv Bronze
A, Piger 7-11 år 10.- 8. kyu Kristine Schnipper, Ishøj Cecilie Hall Ishøj Katrine Henriksen Køge
Bjørg Buch Køge
B, Drenge 7-11 år 10.- 8. kyu Emil Hansen, Rønde Mohammed Julice Afsaad Ishøj Sebastian Buch Køge
Anders Teir Nykøbing
C. Piger 7-11 år 7.- 6. kyu Louise Hylland,Køge Sandra Carstensen Køge Aida Berisa Nykøbing
Tania Kristensen Greve
D. Drenge 7-11 år 7.- 6. kyu Binh Tan Nguyen, Ishøj Gökhan Öztyrk Ishøj Jonas Jørgensen Nyk
Lucas Hvelle Nykøbing
E. Piger 7-11 år 5.- dan Maria Hansson, Nykøbing Rebecca Skov Nykøbing Michelle Jensen Glads
Anna Wulf Nykøbing
F. Drenge 7-11 år 5.- dan Andreas Geertsen, Solrød Morten Meisner Taifu Jannick Jessen Bosatsu
Christian Madsen Solrø
G. Piger 12-14 år 10.- 6. kyu Pernille Hansen, Roskilde Antonia Hvelle Nykøbing Helene Olsen Nykøbing
Christina Madsen Solr
H. Drenge 12-14 år 10.- 6. kyu Asama Alwali, Nykøbing Henrik Jensen Møn Kenny Faurbye Møn
Alexander Dyreborg Itosu-Kai
I. Piger 12-14 år 5.- 4. kyu Frederikke Nielsen, København Anna Pouelsen Itosu-Kai Pernille Elsgaard Bos
Louise Fensholt Stenl
J. Drenge 12-14 år 5.- 4. kyu Magnus Andersen Nykøbing Mick Skovhave Møn Thomas Brandt Itosu-Kai
Aleksander Nielsen Roskilde
K. Piger 12-14 år 3. kyu - dan Louise Michelsen Nykøbing Magda Teir Nykøbing Camilla Ringsing Nyk
Janne Andersen Kentokukai
L. Drenge 12-14 år 3. kyu - dan Andreas Due Otto Gladsaxe Jimmy Vest Andersen Møn Andreas Millarch Nyk
Nicky Hendrich Gladsaxe
M.Drenger 15-17år 10. kyu - 4. kyu Mahmoud Tawfieq Nykøbing Ahmad Alwali Nykøbing Nicolai Olesen Rønde
N. Piger 15-17 år 10. kyu - 6. kyu Andrea Jensen Vordingborg Ditte Berg Nykøbing Ceylan Øzdemir Ishøj
Stine Petersen Nyk
O. Drenge 15-17 år 5. kyu - dan Bo Liliegreen Nykøbing Thomas Elsgaard Bosatsu Erik Gräs Solrød
Casper Klebe Rønde
P. Piger 15-17år 3. kyu - dan Ann Katrine Kristensen Nykøbing Rikke Rossing Nykøbing Camilla Jensen Kofukan
Sacha Meyer Nykøbing
1. Piger 10-11år 10. kyu - 6. kyu Monja Brink Kofukan Dilek Bakirci Ishøj Kristine Schnipper Ishøj
Tania Kristensen Greve
2. Drenge 10-11år 10. kyu - 6. kyu Denniz Turan Ishøj Mohammed Julice Afsaad Ishøj Ridvan Gürel Ishøj
Theis Riel Kofukan
3. Piger 10-11år 5. kyu - dan Michelle Jensen Gladsaxe Agnete Madsen Gladsaxe Eda Yüksel Ishøj
Stephanie Konstmann Kentokukai
4. Drenge 10-11år 5. kyu - dan Christian Bech Holm Gladsaxe Simon Lemming Gladsaxe Dima Karauch Nykøbing
Nick J.K. Andersen Gladsaxe
5. Piger 12-14 år 10. kyu - 6. kyu Sara Aaslet Kofukan Camilla Jørgensen Itosu-Kai Yasemin Ôzer Ishøj
Maria Ratleff Sakskøbing
6. Drenge 12-14 år 10. kyu - 6. kyu Alexander Hansen Solrød Yaw Boyting Kofukan Alexander Dyreborg Itosu-Kai
Lars Tarp Jørgensen Kofukan
7. Piger 12-14 år 5. kyu - dan Pernille Elsgaard Bosatsu Camilla Lodsborg Solrød Mette Hansen Saiko
Dea-Maria Sjørring Kentokukai
8. Drenge 12-14 år 5. kyu - dan Simon Nielsen Asia Emil Rosschou Itosu-Kai Alex Kjældmand Ølstykke
Andreas Østergaard Solrød
9. Piger 15-17 år 10. kyu - dan Camilla Jensen Kofukan Tina Jacoby Solrød Julie Dersch København
Camilla Nielsen Kofukan
10. Drenge 15-17år 10. kyu - 4. kyu Dennis Petersen Ishøj Nicolai Olesen Rønde Mahmoud Tawfieq Nykøbing
Ahmad Alwali Nykøbing
12. Drenge 15-17år 3. kyu - dan -70kg Jakob Riedel Gladsaxe Nikola Mikic Gladsaxe Erik Gräs Solrød
Peter Elholm Nykøbing
13. Drenge 15-17år 3. kyu - dan +70 kg Christian Rabøl Solrød Mikkel Svendsen Kofukan Philip Carlsen Solrød
Lasse Brøndsted Vordingborg

Sidst opdateret den: 8-07-2005

Goju Ryu