Man gøres klar til kamp Nykøbing F. KarateCenter
SydhavsCup
Kataen er i fuld gang

Gå til hovedmenuen

Medaljerne

Resultater 2010

Se tidligere års resultater 2002, 2003, 2004, 2005, 2006, 2007, 2010

Guld Sølv Bronze
Kata Piger - 9 år. 815 Pi Bräunlich Allerød 275 Sarah Petersen Roskilde Kareteskole 218 Anna Wessel København Karateklub 722 Nicoline Bubandt Arenberg Møns Karate Klub
Kata Piger 10 - 11 år. 10. - 6. kyu 236 Feline Bucka Wessel København Karateklub 232 Vanilla Sofie Opstrup København Karateklub 271 Anna Hallenberg Roskilde Kareteskole 169 Asta Bichmann Nykøbing F. KarateCenter
Kata Piger 10 - 11 år. 5. -dan 225 Josefine Heyde København Karateklub 681 Emma Krogh-Hansen Saiko Odense 413 Michella Lauritsen Gladsaxe Karate Klub
Kata Piger 12 - 13 år. 10. - 6. kyu 542 Ina S. Andersen Silkeborg Karate Skole 489 Ploy Ruamvong Egedal Karate Klub 411 Ida Friis Gladsaxe Karate Klub 762 Marie Wildenrath Solrød Karate Klub
Kata Piger 12 - 13 år. 5. - dan 126 Frederikke B. Madsen Nykøbing F. KarateCenter 766 Mathilde Rau Holme Solrød Karate Klub 142 Dea Teut Nykøbing F. KarateCenter 340 Caroline Dalgård Itosu-Kai Dragør
Kata Piger 14 - 15 år- 10. - 6. kyu 464 Lærke Pilgaard Ulfborg Karate Klub 532 Ayat Muslem Sakskøbing karatecenter 873 Fie Sohn Højlund Ølstykke Karate Academy 164 Charlotte Frejlev Nykøbing F. KarateCenter
Kata Piger 14 - 15 år- 5. - dan 130 Cecilie Jensen Nykøbing F. KarateCenter 744 Sofie Wullf Kampmann Gentofte Karate Klub 513 Maria Kjeldsen Asia Sport Center Kolding 412 Natascha Lauritsen Gladsaxe Karate Klub
Kata Piger 16 - 17 år. 5. - dan 137 Emilie Larsen Nykøbing F. KarateCenter 141 Maria Hansson Nykøbing F. KarateCenter 892 Christine Broholm Genbukai Karatedo 146 Josefine Bonde Nykøbing F. KarateCenter
Kata Drenge - 9 år. 347 Victor Søndergaard Itosu-Kai Dragør 217 Marco Mitic København Karateklub 811 William Holming Werner Allerød 348 Alexander Thurau Itosu-Kai Dragør
Kata Drenge 10 - 11 år. 10. - 6. kyu 563 Mads Gebuhr Tune IF Karate 343 Emil Enevoldsen Itosu-Kai Dragør 175 Mikkel Hennngsen Nykøbing F. KarateCenter 174 Anton Døssing Nykøbing F. KarateCenter
Kata Drenge 10 - 11 år. 5. -dan 724 Luca Storm Møns Karate Klub 641 Shervin Moshfegh Copenhagen Budo Academy 129 Sebastian Renner Nykøbing F. KarateCenter 405 August Andersen Gladsaxe Karate Klub
Kata Drenge 12 - 13 år. 10. - 6. kyu 342 Lukas Ekkert Itosu-Kai Dragør 172 Jonathan Winter Olsen Nykøbing F. KarateCenter 553 Rasmus Nørgaard Silkeborg Karate Skole 510 Rasmus Jørgensen Asia Sport Center Kolding
Kata Drenge 12 - 13 år. 5. - dan 281 Chris Nørskov-Jensen Roskilde Kareteskole 617 Robin Efland Ishøj karate Klub 341 Chrsitian Dalgård Itosu-Kai Dragør 420 Nikolaj Lund Gladsaxe Karate Klub
Kata Drenge 14 - 15 år- 10. - 6. kyu 163 Jonas Oldgaard Nykøbing F. KarateCenter 463 Mikkel Lausen Ulfborg Karate Klub 712 Patrick Thi Brøndby Karate Klub 644 Moran Kanamat Copenhagen Budo Academy
Kata Drenge 14 - 15 år- 5. - dan 283 Søren Schiødt Roskilde Kareteskole 345 Johannes Samsom Itosu-Kai Dragør 346 Andreas Ekkert Itosu-Kai Dragør 276 Lasse Collins Spannow Roskilde Kareteskole
Kata Drenge 16 - 17 år. 5. - dan 353 Christopher Rohde Skotte Itosu-Kai Dragør 686 Nick Nordahl Saiko Odense 419 Thomas Bentzon Gladsaxe Karate Klub 101 Anders Rasmussen Odense Shotokan
Kumite Piger - 9 år. 372 Eda Cifci Taifu 327 Sofie Frithioff Greve Karate 373 Laura Lyck Taifu 273 Nicolai Lundberg Petersen Roskilde Kareteskole
Kumite Piger 10 - 11 år. 10. - 6. kyu 460 Elisa Birch Ulfborg Karate Klub 494 Selina Saleem Egedal Karate Klub 383 Celia Bruus Rasmussen Taifu 325 Mikela Ekstrøm Hansen Greve Karate
Kumite Piger 10 - 11 år. 5. - dan 497 Katrine Bauer Egedal Karate Klub 612 Cecilie Alberg Ishøj karate Klub 496 Andrea Dyekjær Egedal Karate Klub 323 Amy Zornig Kjellberg Greve Karate
Kumite Piger 12 - 13 år. 10. - 6. kyu 656 Diana Søgaard Christensen Bosatsu 304 Monique Jelvard Mogensen Greve Karate
Kumite Piger 12 - 13 år. 5. - dan 619 Sara Pedersen Ishøj karate Klub 308 Emma Kronow Greve Karate 270 Johanna Ruprecht Roskilde Kareteskole 616 Caroline Alberg Ishøj karate Klub
Kumite Piger 14 - 15 år. 10. -6.kyu 464 Lærke Pilgaard Ulfborg Karate Klub 873 Fie Sohn Højlund Ølstykke Karate Academy 773 Anja Bundgaard Solrød Karate Klub 498 Sasha Simonsen Egedal Karate Klub
Kumite Piger 14 - 15 år. 5 - dan 131 Nathalie Skaarup Nykøbing F. KarateCenter 279 Camilla Holst Roskilde Kareteskole 702 Hannah Lundsgaard Gronemann Kofukan Ballerup 623 Sara Maatoug Ishøj karate Klub
Kumite Piger 16 - 17 år. 5. - dan 505 Rikke Planeta Egedal Karate Klub 280 Maria Guldager Roskilde Kareteskole 137 Emilie Larsen Nykøbing F. KarateCenter 632 Ida Jørgensen Bushi, Helsinge
Kumite Drenge - 9 år. 348 Alexander Thurau Itosu-Kai Dragør 379 Scott Bavnhøj Taifu 347 Victor Søndergaard Itosu-Kai Dragør 605 Niclas Hahn Ishøj karate Klub
Kumite Drenge 10 - 11 år. 10. - 6. kyu 335 Marco Frese Greve Karate 642 Noor Kanamat Copenhagen Budo Academy 774 Christoffer Bundgaard Solrød Karate Klub 698 Marcus Lundsgaard Gronemann Kofukan Ballerup
Kumite Drenge 10 - 11 år. 5. - dan 334 Mads Hoff Greve Karate 317 Sebastian Kos Greve Karate 770 Malte Suhr Lauridsen Solrød Karate Klub 502 Balder Hansen Egedal Karate Klub
Kumite Drenge 12 - 13 år. 10. - 6. kyu 386 Nikolaj Norborg Olsen Taifu 387 Andreas Schwartz Taifu 620 Nikolai Heide Ishøj karate Klub 553 Rasmus Nørgaard Silkeborg Karate Skole
Kumite Drenge 12 - 13 år. 5. - dan 420 Nikolaj Lund Gladsaxe Karate Klub 618 Andreas Pedersen Ishøj karate Klub 313 Mike Kjærsgaard Greve Karate 777 Frederik Nilsson Solrød Karate Klub
Kumite Drenge 14-15 år. 10. -6.kyu 659 Nima Jodeili Bosatsu 462 Tobias Møller Ulfborg Karate Klub 463 Mikkel Lausen Ulfborg Karate Klub 873 Fie Sohn Højlund Ølstykke Karate Academy
Kumite Drenge 14 - 15 år. 5 - dan 395 Jakob S. Nielsen Taifu 305 Christian Hjort Pedersen Greve Karate 393 Emil Frydensberg Olsen Taifu 501 Jacob Larsen Egedal Karate Klub
Kumite Drenge 16 - 17 år. 10. - 6. kyu 442 Bent Bro Miltersen Horsens Shotokan Karate 712 Patrick Thi Brøndby Karate Klub
Kumite Drenge 16 - 17 år. 5. - dan 488 Rasmus Vestergaard Egedal Karate Klub 424 Christian Bech Holm Gladsaxe Karate Klub 423 Theis Sørensen Gladsaxe Karate Klub 625 Rasmus Olsen Bushi, Helsinge

, 2007

 

 

 

Sidst opdateret den: 20-06-2011

Goju Ryu