Man gøres klar til kamp Nykøbing F. KarateCenter
SydhavsCup 2003
Kataen er i fuld gang

Gå til hovedmenuen

Medaljerne

Resultater 2003

 

Kategori Guld Sølv Bronze
Kata      
Piger/Drenge 7-11 år 10.- 8. kyu


Rene schmidt, Itosu-Kai Tatjana Nielsen, Roskilde Kenny Faurby, Møn
Binh Tan Nguyen, Ishøj
Piger/Drenger 7-11 år 7.- 6. kyu



Sofie Poulsen, Itosu-Kai Antonia Hvelle, Nykøbing Signe Rasmussen, Nykøbing
Sissel Abel, Roskilde
Piger/Drenge 7-11 år 5.- dan


Andreas Millarch, Nykøbing Mike Bjerregaard, Solrød Mikkel Monrad, Bosatsu
Nicky Hondric, Gladsaxe
Piger/Drenge 12-14 år 10.- 6. kyu



Mick Skovhave, Møn Michelle Skovhave, Møn Patrick Spenner, Nykøbing
Niclas Svendsen, Møn
Piger/ Drenge 12-14 år 5.- 4. kyu



Camilla Lodsborg, Itosu-Kai Alexander Karauch, Nykøbing Pernille Elsgaard, Bosatsu
Fie Hansen, Nykøbing
Drenge 12-14 år 3.- dan




Raineir Del Valle, Gensei-Ryu Victor Cordes, Itosu-Kai Thomas Esgaard, Bosatsu
Jimmy Vest Andersen, Møn
Piger 12-14 år 3. kyu - dan


Louise Michelsen, Nykøbing Ann-Katrine Kristensen, Nykøbing Lea Jacobsen, Nykøbing
Tina Jacoby, Solrød
Drenge 15-17år 5. kyu - dan


Kasper Rasmussen, Nykøbing Alexander Egebjerg, Nykøbing Bo Liliegreen, Nykøbing
David Dizon, Ishøj
Piger 15-17 år 5. kyu - dan




Teresa Olsen, Nykøbing Tugba Yeksel, Ishøj Annette Nielsen, Nykøbing
Camilla Jensen, Kofukan
Kumite      
Piger 10-11år 9. kyu - 6. kyu



Monja Brink, Kofukan Eda Yuksel, Ishøj Sarah Bregnehøj, Kofukan
Michelle Olsen, Kofukan
Drenge 10-11år 9. kyu - 6. kyu


Rene schmidt, Itosu-Kai This Riel, Kofukan Bo Varut, Kofukan
Johan Koch, greve
Piger 10-11år 5. kyu - dan




Nadia Jørgensen, Gladsaxe Maria Hansson, Nykøbing Chanelle Andersen, Karslunde
Michelle Jensen, Gladsaxe
Drenge 10-11år 5. kyu - dan



Mike Bjerregaard, Solrød Nicky Hendrich, Bladsaxe Dmitri Karauch, Nykøbing
Mikkel Monrad, Solrød
Piger 12-14 år 9. kyu - 6. kyu



Michelle Skovhave, Møn Ida Haagendal, Kofukan Frederikke Nielsen, København
Stine Hinsby, Nykøbing
Drenge 12-14 år 9. kyu - 6. kyu



Sebastian Sørensen, Esbjerg Thomas Brandt, Itosu-Kai Simon Bak, Kofukan
Jannik Larsen, Gladsaxe
Piger 12-14 år 5. kyu - dan


Louise Michelsen, Nykøbing Beate Madsen, Gladsaxe Tina Jacoby, Solrød
Sacha Meyer, Nykøbing
Drenge 12-14 år 5. kyu - dan




Thomas, Bosatsu Alexander Jørgensen, Køge Raineir Del Valle, Gensei-Ryu
Jonas Jensen, Gladsaxe
Piger 15-17 år 9. kyu - dan



Tugba Yuksel, Ishøj Camilla Nielsen, Kofukan Ditte Damkjær, Solrød
Kirstine Johansen, Solrød
Drenge 15-17år 9. kyu - 4. kyu


Daniels Toh, slagelse Michael Nielsen, Nykøbing  
Drenge 15-17år 3. kyu - dan -70kg



Mik Vadstrøm, Solrød Lasse Strøm, Solrød Kasper Rasmussen, Nykøbing
David Dizon, Ishøj
Drenge 15-17år 3. kyu - dan +70 kg Bo Liliegreen, Nykøbing Phillip Carlsen, Solrød Robert Rivero, Gensei-Ryu
Lasse Brøndsted, Vordingborg

Sidst opdateret den: 8-07-2005

Goju Ryu