Man gøres klar til kamp Nykøbing F. KarateCenter
SydhavsCup 2002
Kataen er i fuld gang

Gå til hovedmenuen

Medaljerne

Resultater 2002

 

Kategori Guld Sølv Bronze
Kata      
Piger/Drenge 7-11 år 10.- 8. kyu


Marco Dresen, Itosukai Beate Madsen, Gladsaxe Kristoffer Nielsen, Møn
Piger/Drenger 7-11 år 7.- 6. kyu


Alexander Karaush, Nykøbing Kristian Nielsen, Gladsaxe Nadia Hansen, Gladsaxe
Piger/Drenge 7-11 år 5.- dan


Andreas Millarch, Nykøbing Mike Bjerregaard, Solrød Simon Kristensen, Nykøbing
Piger/Drenge 12-14 år 10.- 6. kyu


Mick Skovhave, Møn Thomas Elsgaard, Bosatsu Daniel Toh, Gladsaxe
Piger/ Drenge 12-14 år 5.- 4. kyu


Jimmy Andersen, Møn Nith Olsen, Nykøbing Jonas Jensen, Gladsaxe
Drenge 12-14 år 3.- dan


Denis Vsiltchenko, Mujin-Kai Bo Liliegreen, Nykøbing Aske Stranberg, Gladsaxe
Piger 12-14 år 3. kyu - dan


Ann-Katrine Kristensen, Nykøbing Stefani Mathisen, Hokuto-Kai Maria Millarch, Nykøbing
Drenge 15-17år 5. kyu - dan


Kasper Kristensen, Nykøbing Ferhat Akbulut, Kanku David Dizon, Kanku
Piger 15-17 år 5. kyu - dan



Teresa Olsen, Nykøbing Charlotte Foged, Kanku Semra Turan, Kanku
Kumite      
Piger 10-11år 9. kyu - 6. kyu


Beate Madsen, Gladsaxe Monika Nielsen, Gladsaxe Nadia Hansen, Gladsaxe
Drenge 10-11år 9. kyu - 6. kyu


Emil Nielsen, Gladsaxe Jesper Friis, Nykøbing Dennis Bojsen, Itosu-Kai
Piger 10-11år 5. kyu - dan


Rie Bertelsen, Itosu-Kai Magda Teir, Nykøbing Olivia Østergard, Solrød
Drenge 10-11år 5. kyu - dan


Michael Eriksen, gladsaxe Emil Rosschou, Itosu-Kai Mikkel Skou, Itosu-Kai
Piger 12-14 år 9. kyu - 6. kyu


Tanja Midtgaard, Itosu-Kai Kristina Brandt, Itosu-Kai Pernille Elsgaard, Bosatsu
Drenge 12-14 år 9. kyu - 6. kyu


Thomas Elsgaard, Bosatsu Simon Rolland, Kofukan Emil Van Der Fehr, Bosatsu
Piger 12-14 år 5. kyu - dan


Louise Michelsen, Nykøbing Janni Andersen, Solrød Kristine Johansen, Solrød
Drenge 12-14 år 5. kyu - dan


Kasper Duelund, Gladsaxe Alexander Jørgensen, Køge Magnus Jensen, Kofukan
Piger 15-17 år 9. kyu - dan


Charlotte Foged, Kanku Tugbo Yüksel, Kanku Stine Nielsen, Vordingborg
Drenge 15-17år 9. kyu - 4. kyu


Phillip Carlsen, Solrød Michael Nielsen, Nykøbing Dan Jacobsen, Herlufmagle
Drenge 15-17år 3. kyu - dan -60 kg


Ferhat Akbulut, Kanku Nicky Jan Lefevre, Musashi Rasmus Olsen, Nykøbing
Drenge 15-17år 3. kyu - dan -70kg


Lasse Jørgensen, Solrød Alexander Egeberg, Nykøbing Mik Vadstrøm, Solrød
Drenge 15-17år 3. kyu - dan +70 kg


Daniel christoffersen, Gladsaxe Nicklas Poulsen, Itosu-Kai Klaus Fritzberg, Gladsaxe

Sidst opdateret den: 8-07-2005

Goju Ryu